A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Eliza Hoxha - Kthehu


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2003

2003-12-31T00:00:00

Song from the album:

"100%"
E kërkoj fytyren tënde,
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
I kërkoj buzet e tua,
ti kam afër veç edhe njëhere!
I kerkoj unë sytë e shkruar,
t'më përjellin si dikur nga pas!
E kërkoj dhe dorën tënde,
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur nga pas
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,
të më sjell edhe njëhere tek ti!
Të filloj prapë nga e para,
të vërtetë ta bëj këtë fantazi!

Ref:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur nga pas
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.


Lyrics submited by VannuChords

Dmin Gmin7
E kërkoj fytyren tënde,
Amin7 Dmin
t'kem prane vetes mu si kur atëhere!
Gmin7
I kërkoj buzet e tua,
Amin Dmin
ti kam afër veç edhe njëhere!
Dmin Gmin7
I kerkoj unë sytë e shkruar,
Amin7 Dmin
t'më përjellin si dikur nga pas!
Dmin Gmin7
E kërkoj dhe dorën tënde,
Amin7 Dmin
t'më ledhatoj pa ndalur ne çdo qast!

Ref:
Dmin Gmin7
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Amin7 Dmin
Kthehu ti ashtu si dikur..
Dmin Gmin7
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
Amin7
s'do te le me kurrë.

Kërkoj që koha të ec prapa,
të më sjell edhe njëhere tek ti!
Të filloj prapë nga e para,
të vërtetë ta bëj këtë fantazi!

Ref:
Kthehu prapë në ëndrrat e mija!
Kthehu ti ashtu si dikur..
Kthema prapë veç edhe njëherë ti mua lumturinë,
s'do te le me kurrë.

[Akordet perseriten nga fillimi, ne vargun dhe refrenin e dyte.]


more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018