A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elizabeta Marku

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  420
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Marku is a popular singer of Modern Traditional & Northern Albania Traditional music. Elizabeta Marku, një ndër ikonat e muzikës popullore shqiptare është një femër plot energji dhe pasion për profesionin që ka. Ka lançuar në tregun muzikor albumin e saj me vulë të kompozitorit të mirënjohur Edi Balili, i cili u mirëprit nga publiku. Sot, ajo është një ndër këngëtaret më të njohura dhe përsëri mbetet e thjeshte dhe komunikuese. E bukur, si gjithmonë dhe me shumë adrenalinë duket sikur kohën e sfidon dhe është gjithmonë në formë, s...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Vajze E Bukur (2016)

Ti Me Beso (2015)

Moj Dadush (2013)

Po Digjem Prej Mallit (2012)

Moj Dashni E Vjeter (2011)

Mu Dogj Zemra

Ma Ben 8 Me 2


» Add A Song »

O Llokum O Sherbetli
Bukuroshe Jane Te Dyja
Do Të Vi Një Dit
Hajde More Gurbetqar
Ma E Bukra Femer
Vajze E Bukur
Cerr E Cerr Nje Telefon
Ah Moj Moter
Plak U Bafsha Po S'te Mora
Cigane, Cigane


Related Artists:

Lindita Gjoka

Vjollca Luka

Anjeze Gjeluci

Eva Imeri

Eriselda Aliaj

Inis Neziri

Selma Bekteshi

Gerona Hyska

Drita Ukaj

Xhejsi Jorgaqi


Tags: Elizabeta Marku, Elisabeta Marku, Elizabet Marku, Eli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018