A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elizabeta Marku

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  382
  • Residence:
  • Shqipëri 
BIOGRAFIA: Elizabeta Marku is a popular singer of Modern Traditional & Northern Albania Traditional music. Elizabeta Marku, një ndër ikonat e muzikës popullore shqiptare është një femër plot energji dhe pasion për profesionin që ka. Ka lançuar në tregun muzikor albumin e saj me vulë të kompozitorit të mirënjohur Edi Balili, i cili u mirëprit nga publiku. Sot, ajo është një ndër këngëtaret më të njohura dhe përsëri mbetet e thjeshte dhe komunikuese. E bukur, si gjithmonë dhe me shumë adrenalinë duket sikur kohën e sfidon dhe është gjithmonë në formë, s...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts

Vajze E Bukur (2016)

Ti Me Beso (2015)

Moj Dadush (2013)

Po Digjem Prej Mallit (2012)

Moj Dashni E Vjeter (2011)

Ma Ben 8 Me 2

Mu Dogj Zemra


» Add A Song »

Hajde More Gurbetqar
Cerr E Cerr Nje Telefon
Degjo Mire O Marakli
Moj E Mira Cufurake
Kam Met Djeg O Djal I Ri
Moj Dadush
Ma E Bukra Femer
Ti Si Sheg E Une Si Ftu
Fryn Per Jete Murlani I Hotit
Çile Çile Deren


Related Artists:

Lindita Gjoka

Vjollca Luka

Anjeze Gjeluci

Eriselda Aliaj

Eva Imeri

Enxhi Nasufi

Erga Halilaj

Gerona Hyska

Sabina Dana

Artemisa Mithi


Tags: Elizabeta Marku, Elisabeta Marku, Elizabet Marku, Eli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018