A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elsa Lila

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  59
  • Origin:
  • Tirane 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Elsa Lila is a very famous singer of Pop music. Elsa Lila, bije artistesh klasike, u familjarizua shume shpejt me evenimentet e rendesishme artistike duke marre pjese ne aktivitetet qe organizonte i ati (Edmond Lila nje tenor me reputacion te spikatur nderkombetar). Talenti i saj zbulohet nga kompozitori Valentin Veizi gjate Festivalit te Femijeve ne Tirane. Ne vitin 1997 ajo ndjek te atin ne Itali, vit ne te cilin tragjikisht humbet dhe te emen. Ajo i ka dedikuar nje kenge mamase se saj. Me p...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mariza Ikonomi

Soni Malaj

Miriam Cani

Silva Gunbardhi

Anjeza Branka

Ledina Çelo

Rozana Radi

Bleona Qereti

Adelina Ismaili

Edona Llalloshi


Tags: Elsa Lila

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018