A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elton Deda

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  34
  • Origin:
  • Tirane 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Elton Deda is a popular singer, songwriter and instrumentist of Pop, Rock & Pop-Rock music. Gjatë karrierës së tij, Elton Deda mori mori pjesë në festivale të ndryshme. Shfaqja e parë e Eltonit në TV ishte në fillim të viteve 80, kur ai këndoi "Koha ne pentagramin tim", dedikuar babait të tij Ferdinant Deda, i cili në atë kohë ishte një dirigjent shumë popullor. Fillimet e tij ishin me grupin "Tingulli i Zjarrtë", dhe ka marrë çmimin "Best Group Award". Elton Deda ishte nje nga artistet më te popullarizuar në vitet '90. Së bashku me ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Ferdinand Deda

(His father)

Thunder Way

(Former member)

Tingulli I Zjarrtë

(Former member)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Bledar Sejko

Ylli Baka

Altin Sulku

Ervin Bushati

Endri Prifti

Albi Nako

Arben Delaj

Gjergj Hila

Elvis Pupa

Alfred Meço


Tags: Elton Deda, Thunder Way

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018