A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvana Gjata

Choose star rating

Rating:  4.5 / Votes cast:  1171
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Ujori ♒
BIOGRAFIA: Elvana Gjata is a very famous singer of Pop music. Emri i Elvana Gjatës nuk është i rastësishëm në botën e muzikës dhe as thjesht për të plotësuar ndonjë nga kapriçiot e moshës. Ka qenë Migena, motra e madhe e Elvanës, ajo që e ka zbuluar si këngëtare. Ajo e ka shtyrë gjithmonë për pjesëmarrjet në konkurse dhe spektakle të ndryshme televizive. Migena ka studiuar kanto dhe për Elvanën, ajo ka qenë gjithmonë 'udhëheqësja e saj artistike'. Dy vajzat e familjes Gjata, vajzat e nënkolonelit Fatmir Gja...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Ethet E Së Premtes

(Contestant)

Threedots

(Former label)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Live Sessions 3 (2018)

Acoustic Live Sessions Ep (2013)

Afer Dhe Larg (2011)

Mames (2008)


» Add A Song »

Love Me
Off Guard
Kuq E Zi Je Ti
Me Ty
Njesoj
Vetes
1990
Nuk Janë Më
Mamës
Puthe


Translations (50)


Related Artists:

Miriam Cani

Rosela Gjylbegu

Greta Koçi

Zaimina Vasjari

Besa Kokëdhima

Samanta Karavella

Orinda Huta

Ronela Hajati

Anxhela Peristeri

Mariza Ikonomi


Tags: Elvana Gjata

Elvana Gjata in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018