A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Kuq E Zi Je Ti  (Feat. Flori)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  950

19/03/2015

2015-03-19T19:55:00

Featuring

Flori Mumajesi

Music by:

Flori Mumajesi

Lyrics by:

Flori Mumajesi

Arrangement:

Threedots

Video Production:

Triangle
Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo
Ohhh Oooooooo Ohhh Oooooooo

ALBANI: SHAKO HOXHA, çfarë po ndodh realisht, na thuaj diçka... Ti je aty pranë, e ke parë me mirë se çfarë ka ndodhur. Çfarë ishte ai, ai flamur? Ajo banderolë... nuk e di çfarë mund ta quajmë, që valvitej tek ai mini-helikopter le t'themi?

SHAKO HOXHA: Ai ishte flamuri më i bukur ne botë ALBAN!! [jehone]

ELVANA:
Jemi ne, jemi ne
Vijmë nga trojet tona
Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja.
Po therrët toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe.

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

FLORI:
Je një formë, jem' një gjak,
Asnjëher' nuk ike.
Jemi Ne jemi Ne,
Shqipëri etnike.
Po thërret toka jonë , lisa edhe male.
Se ne jemi një Komb Shqipëri e madhe.

ELVANA:
Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.

Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej
Kuq e zi oh heeej oh hej

Unë jam kuq e zi , kuq e zi.
Jam Unë dhe Ti , kuq e zi.
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë
Me ty zemren kemi sot
O flamuri më i bukur n'botë.


Lyrics submited by Besarta Ademaj Lx2
e-Cards

 • 2017-11-30 13:11:32
  ELVANA:
  Jemi ne, jemi ne
  Vijmë nga trojet tona
  Nuk na ndal dot askush, fluturon shqiponja.
  Po therrët toka jonë , lisa edhe male.
  Se ne jemi një Komb Shqiperi e madhe.
 • 2017-11-28 14:17:55
  Kuq e zi o hej o hej
  kuq e zi o hej o hej
  kuq e zi o hej hej
  kuq e zi o hej o heej
 • 2017-11-28 14:16:26
  je ne form je ne gjak
  as njeher nuk ike
  jemi ne jemi ne shqiperi
  etnike
 • 2017-03-14 10:22:35
  Unë Jam kuq e zi, kuq e zi
  Jam une dhe ti, kuq e zi

Add an e-Card

lyrics.al © 2007 - 2018