A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Elvana Gjata - Veç Nje Pike


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  29

Comments

(0)

09/02/2018

2018-02-09T10:16:59

Music & Lyrics:

Pirro Çako

Lyrics:

Elvana Gjata

Arrangement:

Darko Dimitrov

Song from the album:

"Live Sessions 3"


Pa ty tani
çdo gjë është gri
dhe dielli ditën duket
bardhë e zi.
Pa ty tani
s’ka më magji
çdo ditë një shije ka
pa histori.

Të të shoh njëherë sa m’ka marr malli
me ma kthy buzëqeshjen që m’ka shku’.
Një takim të fundit me ty për së gjalli
me këtë këngë të trishtë do t’kisha ftu’.

Refren
Veç një pikë t’më kishe dash ti
veç një pikë më shumë se veten
jetën sot do t’kishim gzu’.
Veç një pikë t’më kishe prit ti
sikur mos më kishe ik ti
për dashnin, do t’kishim knu’.

Pa ty tani
një Zot e di
sa lutem unë të ndodhi një çudi.
Pa ty tani
a mund të pi
një gotë me fund që shpirti të mos ngrij.
Të të shoh njëherë sa m’ka marr malli
me ma kthy buzëqeshjen që m’ka shku’.
Një takim të fundit me ty për së gjalli
me këtë këngë të trishtë do t’kisha ftu’.

Refren
Veç një pikë t’më kishe dash ti
veç një pikë më shumë se veten
jetën sot do t’kishim gzu’.
Veç një pikë t’më kishe prit ti
sikur mos më kishe ik ti
për dashnin, do t’kishim knu’.


Lyrics submited by  Tonnidas
more...
lyrics.al © 2007 - 2018