A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Elvis Pupa

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  40
  • Origin:
  • Shijak 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 41
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Elvis Pupa is a popular singer of Modern Traditional music. Ne vitin 2000 eshte diplomuar prane Akademise se Arteve,specialiteti Aktrim.Gjate viteve 1998-2003 ka qene aktor ne kompanine teatrore"OAZ" dhe ka performuar ne pjeset teatrale:"Vita Brevis" , "Nata e 12-te", "Keq e me keq", "Dashuri ne furgon". Gjate viteve 1998-2004 ka marre pjese si aktor ne festivale te ndryshme teatrore nderkombetare si Itali, Egjipt, Maqedoni, Kosove etj. Ne vitin 2004 ka mare pjese ne komedine e zeze 'Togeri i Inishm...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Alban Shehu

Shqipri Kelmendi

Fatmir Hoxha

Hysni Klinaku

D.M.K.

Profa

Presioni

Mola1

Altin Basho

John Van Ride


Tags: Elvis Pupa, Vis Pupa, Portokalli

Elvis Pupa in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018