A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Emily Dickinson

Choose star rating

Rating:  4 / Votes cast:  6
(1830-1886)  
  • Origin:
  • Amherst, Massachusetts 
BIOGRAFIA: Emily Dickinson is a famous writer. Emily Elizabeth Dickinson ishte një poete amerikane. E lindur në Amherst, Massachusetts, në një familje të suksesshme me lidhje të forta komunitare, ajo jetoi një jetë më së shumti introvertuese dhe tërheqëse. Pasi ka studiuar në Akademinë Amherst për 7 vjet në rininë e saj, ajo kaloi një kohë të shkurtër në Seminarin Mount Holyoke para se të kthehej në shtëpinë e familjes së saj në Amherst. E konsideruar një e çuditshme nga vendasit, ajo u bë e ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Elizabeth Bishop

Silvia Plath

Enesa Mahmić


Tags: Emily Dickinson

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018