A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eminem

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  87
  • Origin:
  • St. Joseph, Missouri 
  • Residence:
  • Sh.B.A. 
  • Age:
  • 45
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Eminem is a very famous international artist of Hip-Hop music. Marshall Bruce Mathers III', I njohur me emrin e tij te skenës Eminem (i modifikuar EMINƎM), është një reper amerikan, producent dhe aktor. Eminem fitoi famë menjëherë në 1999 me daljen e albumit kryesor të tij “Slim Shady LP”, me të cilin fitoi dhe çmimin për Rap Albumin më të mirë në Grammy Awards (Viti 2000). Albumi i radhës, The marshall Mathers LP, ishte albumi më shpejt i shitur në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ky i fundit e rriti famë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts» Add A Song »Related Artists:

Nelly

50 Cent

Akon

Will.I.Am

Marc Anthony

Enrique Iglesias

Louis Armstrong

Josh Turner

David Guetta

David Bustamante


Tags: Eminem

Eminem in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018