A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eminem

Tags: Eminem

Origin: St. Joseph, Missouri    Residence:        Age: 45   Zodiac sign: ♎ Peshorja  
Eminem is a very famous international artist of Hip-Hop music. Marshall Bruce Mathers III', I njohur me emrin e tij te skenës Eminem (i modifikuar EMINƎM), është një reper amerikan, producent dhe aktor. Eminem fitoi famë menjëherë në 1999 me daljen e albumit kryesor të tij “Slim Shady LP”, me të cilin fitoi dhe çmimin për Rap Albumin më të mirë në Grammy Awards (Viti 2000). Albumi i radhës, The marshall Mathers LP, ishte albumi më shpejt i shitur në historinë e Shteteve të Bashkuara. Ky i fundit e rriti famë...

>> Full biography >>


Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  75


» Add A Song »


Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018