A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Emira Ademi - Ti Je Mbret


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

Temperament

Participating in

Top Fest 3


Ti je mbreti i zemres time
dhe ne te ti dirigjon si do
s'mund te thot jo zemra ime
andaj kurr mos e lendo.

Ti je dita ne kto syte e mi
ti je nata qe me fal gjum
ti je shpresa e jetes time
ti je çdo gje dhe fund.

REF:
Vazo me lule t’kam mbi tavolin
arom plot je ti o shpirti im,
sundo pushto dhe beri ti krejt
sepse ti per mua je mbret (2x)

Per ty shkrova poezi
thurra endrra dhe shum melodi
per ty bera dhe çka s’munda
se te dua vetem ty.

Ti je dita ne kto syte e mi
ti je nata qe me fal gjum
ti je shpresa e jetes time
ti je çdo gje dhe fund.
REF:
Vazo me lule t’kam mbi tavolin
arom plot je ti o shpirti im,
sundo pushto dhe beri ti krejt
sepse ti per mua je mbret (4x)


Lyrics submited by trimi


lyrics.al © 2007 - 2018