A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Emira Ademi - Ti Je Mbret


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  4

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2005

2005-12-31T00:00:00

Song from the album:

"Temperament"

Participating in

Top Fest 3


Ti je mbreti i zemres time
dhe ne te ti dirigjon si do
s'mund te thot jo zemra ime
andaj kurr mos e lendo.

Ti je dita ne kto syte e mi
ti je nata qe me fal gjum
ti je shpresa e jetes time
ti je çdo gje dhe fund.

REF:
Vazo me lule t’kam mbi tavolin
arom plot je ti o shpirti im,
sundo pushto dhe beri ti krejt
sepse ti per mua je mbret (2x)

Per ty shkrova poezi
thurra endrra dhe shum melodi
per ty bera dhe çka s’munda
se te dua vetem ty.

Ti je dita ne kto syte e mi
ti je nata qe me fal gjum
ti je shpresa e jetes time
ti je çdo gje dhe fund.
REF:
Vazo me lule t’kam mbi tavolin
arom plot je ti o shpirti im,
sundo pushto dhe beri ti krejt
sepse ti per mua je mbret (4x)


Lyrics submited by trimiKjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018