A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enca

Tags: Enca, Enca Haxhia, Ruensa Haxhiaj, Ensa

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 22   Zodiac sign: Peshorja  
Enca is a very famous singer in pop music. Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në moshën 9 vjecare në spektakle si “Zërat e Rinj”, “Një këngë për ty”, “Promofestival” etj. Muzika ka ...

>> Full biography >>


  • Find Enca on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  1134

Enca in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2017