A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  1182
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Enca is a very famous singer of Pop music. Enca, (ose ndryshe Ruensa Haxhiaj) filloi karrierën e saj në moshë shumë të vogël duke konkurruar nëpër festivale femijesh dhe talent show. Kjo ishte dhe koha ku ajo filloi te evidentohej për talentin e saj në këngë e interpretim dhe bukurinë e saj duke marrë keshtu që në moshë të herët epitetin “yll”. Daljet e saj të para në skenë kanë qënë në moshën 9 vjecare në spektakle si “Zërat e Rinj”, “Një këngë për ty”, “Promofestival” etj. Muzika ka qën...

>> Full biography >>


O.T.R.

(Former label)

Voice Of Albania

(Contestant)

Twitter

Account

Facebook

Profile

Official

Webiste

Instagram

Account

Youtube

Channel

SnapChat

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Luana Vjollca

Baby G

Eni Koçi

Aurela Gaçe

Juliana Pasha

Soni Malaj

Rezarta Shkurta

Samanta Karavella

Greta Koçi

Miriam Cani


Tags: Enca, Enca Haxhia, Ruensa Haxhiaj, Ensa

Enca in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018