A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Endrit Mumajesi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  17
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 28
  • Zodiac sign:
  • Luani ♌
BIOGRAFIA: Endrit Mumajesi is a very famous songwriter and singer of Pop music. Endrit Mumajesi është një ndër autorët më të talentuar të artit. Ka lindur në Tiranë. Shkollën fillore e përfundoi në shkollën "Ali Demi" në Tiranë, ndërsa atë të mesmen në shkollën "Sinan Tafaj". E ka nisur rrugëtimin e tij me muzikën që në moshën 15 vjeç. Kënga e parë me të cilën ai ka bashkpunuar dhe i ka shkruar tekstin është kënga "Një jetë me ty" nga Vedat Ademi. Ka shkruar edhe disa tekste mjaft të njohura dhe aktualisht është pjesë e prod...

>> Full biography >>


Flori Mumajesi

(His first cousin)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add New

Official Profiles

More Songs

Loading... Please wait
See More

» Dërgo Një Këngë »
Related Artists:

Olti Curri

Ramadan Sokoli

Gjokë Beci

Alfred Kaçinari

Febi Shkurti

Prenk Jakova

Jorgo Papingji

Kledi Bahiti

Fadil Kraja

Ferdinand Deda


Tags: Endrit Mumajesi, Muma

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018