A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eneda Tarifa

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  138
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Eneda Tarifa is a popular singer of Pop music. Eneda Tarifa, një nga këngëtaret më të spikatura të muzikës së lehtë shqiptare, që prej fillimit të viteve 2000 la gjurmë të pa kontestueshme fillimisht me hitin e saj të parë “Ika larg”. Ky sukses do të pasohej nga dhjetra këngë, koncerte e gara muzikore ku Tarifa ka shkëlqyer gjithmonë, shpesh duke u vlerësuar me çmime të rëndësishme në rajon. Muzika ka qënë gjithmonë pasioni i saj më i madh, por jo i vetëm. Tarifën e kemi parë si moderatore të...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Eurovision

(Contestant)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


» Add A Song »

Nuk Mund Te Marresh
Fairytale


Translations (6)


Related Artists:

Alketa Vejsiu

Eltina Minarolli

Jonida Vokshi

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Rezarta Shkurta

Jonida Maliqi

Lili Gjidodaj

Juliana Pasha

Çiljeta


Tags: Eneda Tarifa, Eneida Tarifa, Eneida Tarifaj, Enejda Tarifa

Eneda Tarifa in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018