A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Engjëllusha Salihu

Tags: Engjëllusha Salihu, Engjëllushë Salihu

  Age: 24   Zodiac sign: ♈ Dashi  
Engjëllusha Salihu is a popular singer of Pop, Modern Traditional, Traditional Wedding music. Engjëllusha Salihu eshte nje artiste e re dhe shume e talentuar. Perveq zërit të saj të ëmbël, ajo gjithashtu është simpatike dhe me trup fantastik. Trashigimtare e muzikes se mirefillte shqipe, vajza e artistes se madhe Shyhrete Behluli vjen ne skene kengtarja me e re. Por ajo me e njohur kur kendoi me nenen e saj te madhen, Shyrete Behlulin, "Lum per mu, e lum per ju". Kjo kenge u pelqye tej masi nga publiku saqe arriti te marr mbi 5 milion kli...

>> Full biography >>


  • Find Engjëllusha Salihu on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  87

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018