A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  1.6 / Votes cast:  7
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Age:
  • 31
  • Zodiac sign:
  • Virgjeresha ♍
BIOGRAFIA: Enis Mullaj is a very famous songwriter. Enis Mullaj diplomohet per kompozicion me prof. Aleksander Peci me mesatare maksimale ne ish-Akademine e Arteve Tirane , sot Universiteti i Arteve. Ka ndjekur dhe eshte diplomuar ne Master i Nivelit te Dyte. Menjehere pas diplomimit fillon te jap mesim ne Universitetin e Arteve ne lenden e Orkestracionit dhe Instrumentacionit. Njekohesisht eshte Titullar i lendes se Harmonise ne Akademine e Arteve Procesin e mesimdhenies e ushtron edhe si pedagog...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Facebook

Profile

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Shkumbin Nebihu

Gojart Ferati

Arianit Palaj

Endrit Mumajesi

Gent Myftaraj

Maringlen Boja

Ardian Kastrati

Xhevdet Gashi

Prenk Jakova

Jorgo Papingji


Tags: Enis Mullaj

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018