A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Enver Batllava - Destan Begu


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

14/07/2013

2013-07-14T21:21:05


It's a long time that we try finding the lyrics to "Destan Begu" sung by Enver Batllava.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Enver Batllava attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Fatmir Bajra - Destan Begu

Destan Begu ma kqyr o sahatin
O qou mor bir o shaloma atin

Qou mor bir mor shaloma atin
O n'Rahovec o e kem'o konakun

N'Rahovec mor e kem'o konakun
O meu pajtue o me Sallangjakun

Sallangjakun ne divanhane
Aiii aman Beg o pash jeten tane

Aman Beg more pash jeten tane
O mos em shtin sante o n'hapsane

Mos em shtin mor me fjet o ne kali
Aiii ta dhash besen jo sun o ta fali

Sun o ta fali bej pa ra pishtole
O piqem Zot o n'hasmin o banore

Piqem Zot more n'Abdullah Agen
O qe jau matke burrave shtagen

Qe jau matke burrave shtagen
Aii se mem ra se duroj as baben

Se mem ra se duroj as baben
O pe duroj o Abdullah Agen

Pe duroj more Abdullah Agen
O n'kater ant o ja djegu dollamen

N'kater ant more ja djegu krejt e
Meu rre burri o ish'o gazep ee.

Salim Arifi - Destan Begu

DESTAN BEGU PO E KQYR SAHATIN,
QOU MOR BIR SHALOMA ATIN.
QOU MORE BIR SHALOMA ATIN N'RAHOVEC E OKEMI KONAKUN
N'RAHOVEC E KEMI KONAKUN ,
ME U TAKU O ME SALLAGJAKUN.
SAJALLAGJAKU NE DIVANHANE AMAN BEG O PASH JETEN TANDE
AMAN BEG O PASH JETEN TANDE ,
MOS ME SHTIN O SONTE N'HAPSEAN.
MOS ME SHTI O BRE ME FJET O ME KALI TA DHASH BESEN O BRE SMUJ O JA FALI.
SMUJ O JA FALI O PA I RA PISTOLE AIIII PIQEM ZOT O N;HASMIN O PA NORE
PIQEM ZOT O NE AVDULLAH AGEN ,
QE JAU MATKE O BURRAVE SHTAGEN .
SE MEM RA SE DUROJ AS BABEN PO E DUROJ O AVDULLA AGEN

Nikolle Nikprelaj - Destan Begu

Destan Begu pe kqyr sahatin n'rahovec o e kem konakun
n'rahovec o e kemo konakun
o meu pajtu o me sallaingjakun
saillangjaku ne dihanhane
aman beg o pash jeten tane
aman beg o pash jeten tane
mos me shti o sonte nhapsane
mos me shti me fjeto me kali
jau dhash besen o sun ja fali
o sun ja fali pa i ra pistole
piqem zot o hasmin pa nore
piqem zot n'abdullah agen
qe jau matke burrave shtagen
qe jau matke burrave shtagen
se mem ra se duroj as baben
o sem mem ra se duroj baben
e pe duroj o Abdullah agen
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018