A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Enver Battllava - Minire Moj Bijë


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

15/07/2013

2013-07-15T20:52:25


It's a long time that we try finding the lyrics to "Minire Moj Bijë" sung by Enver Battllava.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Enver Battllava attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Këngë Shkodrane. We wish that's the lyrics you are looking for:

I: A e din moj nanë
Se unë jam sëmue? :I
I: Zemra po ma ndin moj nanë
S’kam për t’u shërue! :I
Amanet moj nanë
Çantën me kalema.
Jepja vllaut tem moj nanë
Se m’u këput zemra.
Amanet moj nanë
Çantën me fletore.
Aty i kam shkru’, moj nanë
Krejt ç’kam hjek n’këtë botë.
Senatoriumi i Korçës
O me katër kate.
Minire moj bij e nanës
Ti ngele në krevat-e.
Vllaut tim iu luta
Të më çojë në Shkodër.
S’ka kush t’ban hyzmet, moj bij-e
Minire, moj motër!
Minire, moj bijë
Shaminë kuq e zi-e.
Hajde dalim n’bahçe moj nanë
T’hjekim pak mërzi!
Bahçja tuj lulue
Mërzia tuj shtue.
Jeta e Minires, moj nanë,
Veç paska mbaruemore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018