A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Enver Batllava & Nazmi Gerdovci - Ne Balle Te Arberit


Not Yet Rated


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

06/06/2014

2014-06-06T08:15:26

See Also

Nazmi Jakupi

Song from the album:

"Ku Jane Trimat?"It's a long time that we try finding the lyrics to "Ne Balle Te Arberit" sung by Enver Batllava & Nazmi Gerdovci.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Enver Batllava & Nazmi Gerdovci attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics

One song with the same title was found and it's sung by Shyhrete Behluli. We wish that's the lyrics you are looking for:

Ne zemer te arberit shendrit per jet
data e kuqe 28
E nentorit te historis
dite e madhe e pavarsis
Shum nderim gjithmon ksaj dite
jet te gjat flamur e shqipe

O flamur i Atdheut
prush nga zemra e Skenderbeut
Kur te valvit ty flladi i malit
shohim doren e Ismail Qemailit
Mbeti pena e Naimit
Flak nga shpirti i Boletinit

Gjith shqiptaret zemer lirie
neper shekuj te mbajten ne gji
Zemren e gjakun ta kan dhan
per liri e per vatan
Na lidh besa, besa e burrit
Na lidh shqipja ne pal te flamurit

O flamur, nderi i pragut
qmimi i yt eshte qmimi i gjakut
Mbi lahut, ne djep te femijes
je simboli i Shqiptaris
Veq nje gjak na rrjedh nder vena
gjaku i shqipes me dy krenamore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018