A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Enxhi Nasufi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  45
  • Origin:
  • Bulqize 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 22
  • Zodiac sign:
  • Peshorja ♎
BIOGRAFIA: Enxhi Nasufi is a popular singer of Pop music. Enxhi Nasufi eshte nje vajze shume e talentuar me nje vokal perfekt. Ka marre pjese ne shume festivale kengesh. Ka marre pjese edhe ne emisionin "Fresk Fare" ku ka realizuar kolonen zanore te emmisionit me titull "Marrim fryme shqip". Me pas Enxhi zbuloi talentin ne X Factor. Aty ajo u quajt "uragan i estrades". Mentori i saj ishte Pandi Laco dhe arriti deri nje gjysem finale. Në Gusht 2008, Enxhi Nasufi merr pjesë në Festivali I 46-te Shkoder...

>> Full biography >>


Voice Of Albania

(Contestant)

X Factor Albania

(Contestant)

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Anjeza Shahini

Tea Memeti

Sigi Bastri

Rezarta Smaja

Elia Zaharia

Xhejsi Jorgaqi

Eltina Minarolli

Xhoi Bejko

Kamela Islamaj

Alisiana


Tags: Enxhi Nasufi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018