A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Era Rusi

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  55
  • Origin:
  •  
  • Age:
  • 32
  • Zodiac sign:
  • Akrepi ♏
BIOGRAFIA: Era Rusi is a popular singer of Pop music. Përfaqësuese e Shqipërisë dhe fituese e çmimeve kombëtare dhe ndërkombëtare: 1996 Cmimi i Pare, Festivali i Zerave te Rinj, Tirane. 1998 GRAND PRIX, Festivali European i Femijeve, Tirane me kengen "Endrra jone" Music: Adi Hila, Lyrics:Jorgo Papingji. 1998 Cmimi i Katert, Festivali Boteror i Femijeve, Kairo-Egjypt me kengen "Nina-nana" Music & Lyrics: Adi Hila. 2003 Cmimi i Dyte, Talent show "Na i eukairia" (Ethet) Greece 2006 Burse studimi n...

>> Full biography >>


Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Olidena

Mariza Ikonomi

Inis Gjoni

Evi Reçi

Mimoza Ahmeti

Rosela Gjylbegu

Jonida Maliqi

Elhaida Dani

Orinda Huta

Xhesika Polo


Tags: Era Rusi

Era Rusi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018