A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Eranda Libohova

Origin: Tiranë  
Residence:  
Age: 48
Birthday: 11 September 1969
Zodiac sign: Virgjeresha

Music genres: Easy Listening Modern Traditional Pop

Eranda Libohova is a very famous singer. Eranda eshte motra e kengetares Irma Libohova. Eranda ka filluar te kendoje qe nga mosha 14 vjeçare dhe ka nje karriere prej 20 e ca vitesh ne muzike. Eshte nje kengetare shume e kendshme, shume miqesore dhe ka nje paraqitje interesante. Ajo bashkarisht me motren e saj Irmen kane bere shume duete dhe dueti motrat Libohova mori pjese ne shume festaivale dhe u bene shume te njohura per publikun. I do shume kafshet andaj ka nje qenush me emrin Tekila te cilin e ka shume mik. Punon me shume kompozitore por me se shumti me Gazmend Mullahin. Shkrimtaret me te preferuar Kadare dhe Agolli. Ka realizuar rreth 10 albume, te cilet e kane pasur rendesine e tyre. Me pas Eranda filloi karrieren e saj si soliste me shume sukses. Ne spektaklin "Kenget E Shekullit" perzgjidhet ne dhjete kengetaret me te mire. Jeton dhe vepron bashke me motren e saj ne Tirane.

Në Dhjetor 1986, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 25-të në RTSH me këngën "Ku Vajti Valle Ai Djale".

Në Dhjetor 1987, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 26-të në RTSH me këngën "Nuk E Harroj".

Në Dhjetor 1988, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 27-të në RTSH me këngën "Te Kerkoj".

Në Dhjetor 1989, Eranda Libohova merr pjesë në Festivali i 28-të në RTSH me këngën "Mijëra Zëra Në Zërin Tim".

Në Dhjetor 1996, Eranda Libohova merr pjesë në Festivali i 35-të në RTSH me këngën "Kthehu Per Vehte Per Mua".

Në Dhjetor 1997, Eranda Libohova merr pjesë në Festivali i 36-të në RTSH me këngën "Bota Iluzion".

Në Dhjetor 1998, Eranda Libohova merr pjesë në Festivali i 37-të në RTSH me këngën "Lypsarja".

Në Dhjetor 1999, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Festivali i 38-të në RTSH me këngën "Apokalips".

Në Nëntor 2000, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Kënga Magjike 2000 me këngën "1000 Enderrat".

Në Dhjetor 2001, Eranda Libohova merr pjesë në Festivali i 40-të në RTSH me këngën "Me Prit".

Në Shtator 2004, Eranda Libohova merr pjesë në Mikrofoni I Artë 2004 me këngën "Buzet Me Ishin Thare".

Në Nëntor 2010, Eranda Libohova merr pjesë në Kënga Magjike 2010 me këngën "Rrofte Dashuria".

Më datë 4 Tetor 2011, Eranda Libohova & Irma Libohova publikojnë videoklipin "Prinderit", në bashkëpunim me Silva Gunbardhi. Me këtë këngë, Eranda Libohova & Irma Libohova marrin pjesë në Netët e Klipit Shqiptar 10 në vitin 2011.

Në Nëntor 2011, Eranda Libohova merr pjesë në Kënga Magjike 2011 me këngën "Pa Problem", në bashkëpunim me Aldo.

Më datë 28 Janar 2015, Eranda Libohova publikon videoklipin "Me Nga Mu". Muzika e këngës u punua nga Pirro Çako, teksti u shkrua nga Pirro Çako, ndërsa për orkestrimin u kujdes Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Pro Video. Me këtë këngë, Eranda Libohova merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 14 në vitin 2015.

Më datë 28 Janar 2015, Eranda Libohova publikon videoklipin "Te Ndjej (Vetem Nuk Jam)". Muzika e këngës u punua nga Flori Mumajesi, teksti u shkrua nga Flori Mumajesi. Videoklipi u prodhua nga Fabrika.

Më datë 30 Mars 2016, Eranda Libohova publikon videoklipin "Pa Mua". Muzika e këngës u punua nga Gent Myftaraj. Videoklipi u prodhua nga Foxesfilm. Me këtë këngë, Eranda Libohova merr pjesë në Netët E Klipit Shqiptar 15 në vitin 2016.

Në Shtator 2016, Eranda Libohova & Xhesi marrin pjesë në Kënga Magjike 2016 me këngën "Ne Zemer Te Mbaj".

Më datë 26 Korrik 2017, Eranda Libohova publikon videoklipin "T'kam Tregu". Muzika e këngës u punua nga Olsa Toqi, teksti u shkrua nga Olsa Toqi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Brikel Guga.

» Edit Bio »

Submissions by:  arsimdiber  

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  62

  • Find Eranda Libohova on social networks:


More news about Eranda Libohova »
lyrics.al © 2007 - 2018