A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Erga Halilaj - Stacioni I Fundit


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

31/12/2007

2007-12-31T00:00:00

Music, Lyrics & Arrangement:

Adrian Hila

Song from the album:

"Stacioni I Fundit"

Song from the album:

"Hite Ne Eurostar 1"

Song from the album:

"Hite Ne Eurostar"It's a long time that we try finding the lyrics to "Stacioni I Fundit" sung by Erga Halilaj.
Your effort will be much appreciated in case you think you can help everybody looking for the lyrics.
The music video from Erga Halilaj attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Antre - Stacioni I Fundit

Dita me ditën janë njësoj kur nuk je ti
Nga xhami i thyer ulërin dhe fryn vetmi
Stacioni i fundit s’di të zbres apo të rri
Ta kap andaj tragjedinë e lumturinë

Të marrtë e mira s’ke mëshirë as për keq as për të mirë
Paralele rrugët tona pa takim
Të marrtë e mira je dëshirë, je kujtimi më i mirë
Ti e kuqja dhe shkëndijë e zjarrmit tim

Dhe pres të vish pa trokit në derën time
Do të jetë gjithmonë hapur po ashtu dhe zemra ime
Eja t’i gjesh ti pasojat e krimit
Gjej gjithcka që na ndodhi
Si një fund para fillimit

Kaloi shumë kohë dhe nuk u shfaqe dashuri
Zbraz edhe bosh është gjithcka që nuk prek ti
Sa herë fillova nga e para vec dështim
Krahasime qesharake pa kuptim

Të marrtë e mira s’ke mëshirë as për keq as për të mirë
Paralele rrugët tona pa takim
Të marrtë e mira je dëshirë je kujtimi më i mirë
Ti e kuqja dhe shkëndijë e zjarrmit tim

Dhe pres të vish pa trokit në derën time
Do të jetë gjithmonë hapur po ashtu dhe zemra ime
Eja t’i gjesh ti pasojat e krimit
Gjej gjithcka që na ndodhi
Si një fund para fillimit

Alboys - Stacioni I Fundit

Me k’te tren qe po shkon
Sot po iken dhe ti
Ndoshta kurre me s’do ta shoh
Une shpirtin tim
Nuk ka zot qe ti ndaloj
Lotet e mi

Tek stacioni ku do zbresesh
Do kujtosh se jam me ty
Do te gjesh aty shume njerez
Por s’do te gjesh jo syte e mi
Mos i kthe jo hapat prapa
Ti ke ikur pergjithnji
Sa here qe te marre malli
Tek Stacioni do te vij

Te percolla me lot
Qe me rridhni neper sy
Casti fundit na mundon
Treni Shkon
Casti fundit na mundon
Treni shkon
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018