A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Erich Fried

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  1
(1921-1988)  
  • Origin:
  • Vjenë 
BIOGRAFIA: Erich Fried is a famous writer. Erich Fried ishte një poet, shkrimtar dhe përkthyes i lindur në Austri. Ai u bë i njohur fillimisht për një publik më të gjerë si në Gjermani dhe Austri për poezinë e tij politike, dhe më vonë për poezitë e tij të dashurisë. Si shkrimtar ai kryesisht shkroi drama dhe romane të shkurtra. Ai gjithashtu përktheu veprat e shkrimtarëve të ndryshëm anglezë nga anglishtja në gjermanisht, kryesisht veprat e William Shakespeare. Ai lindi në Vjenë të Au...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Mark Strand

Saint-John Perse

Paul Celan

Jean Rousselot

Edmund Spenser

Guillaume Apollinaire

Luke Morgan

Dylan Thomas

Ezop

Rudyard Kipling


Tags: Erich Fried

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018