A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Erik Lloshi

Tags: Erik, Erik & Band, Erik Lloshi, Enrikson Lloshi

Origin: Lushnjë    Residence:        Age: 28   Zodiac sign: ♈ Dashi  
Erik Lloshi is a popular singer of Pop music. Ai ka mbaruar "Akademinë e Arteve" për kanto në Tiranë dhe eshte shpesh i pranishem neper klube te ndryshme te nates. Ai ka marre pjese edhe ne shume festivale dhe ka publikuar shume videoklipe. Në Dhjetor 1992, Manjola Nallbani merr pjesë në Festivali i 31-të në RTSH me këngën "Ike Me Dallendyshet", në bashkëpunim me Erik Lloshi. Në Maj 2004, Enrikson Lloshi merr pjesë në Top Fest 1 me këngën "Sa E Veshtire Te Thuash Te Dua". Në Prill 2...

>> Full biography >>


  • Find Erik Lloshi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  65

Erik Lloshi in e-Cards:

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018