A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Fejzullahu

Ti Dua Syte ➡ Ich Liebe Deine Augen

 Shqip ➡  Gjermanisht
Choose star rating

Rating:  1 / Votes cast:  1

Translate A Song »

More Translations »

Translated by: vjosa96


Ti Dua Syte

Më mbushen sytë me lotë për ty,
ti nuk i sheh, vetëm i prek.
Ajo jeton, kujtimin tonë,
të paktën qesh dhe pse s'shikon.

REF 2x:
Ti dua sytë edhe kur qan,
shikimin tënd që më s'e kam.
Merri sytë e mi kur të merr malli,
vetëm një sekondë bota do t'ndali.

Vazhdon ajo të jetë njësoj,
ngadalë më flet dhe unë mendoj.
kujdeset shumë e di gabon,
por nuk ja them, ajo kupton.

REF 2x:
Ti dua sytë edhe kur qan,
shikimin tënd që më s'e kam.
Merri sytë e mi kur të merr malli,
vetëm një sekondë bota do t'ndali.


Ich Liebe Deine Augen

Meine Augen füllen sich mit Tränen für dich,
du siehst sie nicht, nur du berührst sie.
Sie lebt,unsere Geschichte,nur wenig lächelt sie auch wenn sie nicht sieht.

REF 2x :
Ich liebe deine Augen auch wenn du weinst, dein sehen dass ich nicht mehr hab.
Nehme meine Augen,wenn du traurig bist,nur eine Sekunde die Welt würde stehen bleiben.

Sie bleibt noch immer gleich so,
langsam redet sie mir und ich denke nach.
Sie passt auf sich auf,ich weis das ist falsch,
aber ich sage es ihr nicht sie versteht es.

REF 2x :
Ich liebe deine Augen auch wenn du weinst, dein sehen dass ich nicht mehr hab.
Nehme meine Augen,wenn du traurig bist,nur eine Sekunde die Welt würde stehen bleiben.

Edit Translation
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018