A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Fejzullahu

Origin: Prishtinë  
Residence:  
Age: 29
Birthday: 23 August 1988
Zodiac sign: Luani

Music genres: Pop Modern Traditional

Ermal Fejzullahu is a very famous singer. Ermal Fejzullahu është djali i këngëtarit të mirënjohur Sabri Fejzullahut. Natyrisht që për të ishte shumë më e lehtë të hynte në tregun e muzikës sepse për këtë gjë I ndihmoj shumë babai I tij Sabriu. Qysh kur ishte I vogël Ermali u inkuadrua në muzikë. Fillimsht në muzikën për fëmijë ku edhe ishte pjesë e disa festivaleve qysh në moshën 6 vjeçare. Është e njohur sidomos kënga e Ermalit sëbashku me motrën e tij Bulzën, “Trashe“ që ishte shumë e pëlqyer nga publiku.

Pas përfundimit të luftës në Kosovë Ermal Fejzullahu u rikthye në skenë me muzikë për të rritur dhe gjithashtu në një stilt ë veçantë gjë që edhe e kishte cilësuar nga shumë anketa dhe gazeta si këngëtarin më të mirë. Që nga momenti kur doli në skenë Ermal Fejzullahu nuk ndali së krijuari këngë dhe hite si solo ashtu edhe në bashkëpunime me këngëtarët e tjerë. Njihet për hitet e tij “një fjalë“, “Një buzëqeshje do ta gjejë“, “E shkuar e harruar“, “Ti dua sytë“, “Ajo“ e shumë të tjera.

Natyrisht nuk I la anash as festivalet dhe që nga viti 2004 ishte pjesë e festivaleve të ndryshme në vendet Shqiptare. “video Festi Muzikor“, “Zhurma show“, “Top Fest“, “Nota Fest“ dhe “Kënga Magjike“ janë disa nga festivalet që Ermal Fejzullahu ishte pjesmarrës që nga viti 2004 e deri me 2013. Është shpërblyer me çmime të ndryshme në karrierën e tij. Gjatë vitit 2012 Ermal Fejzullahu kishte marrë një ftesë për të qenë pjesë e “Dancing With the Stars Albania“ kërkesë të cilën e kishte refuzuar me arsyetimin që nuk ka talent për vallëzim. Ndërsa nëse flasim për projektet e Ermalit e sidomos për bashkëpunimet e fundit dhe ato gjatë vitit 2013 mund të themi që çdo këngë që Ermal Fejzullahu ka punuar ka qenë një hit I garantuar për këtë arsye edhe u cilësua si këngëtari më I suksesshëm I kohëve të fundit.

Ermal Fejzullahu ka lindur dhe jeton në Prishtinë me familjen e tij prindërit dhe bashkëshorten. I lindur nga një familje artdashëse dhe e rritur me muzikën si një djalosh shumë I suksesshëm dhe I dashur për publikun, Ermali nuk ka qenë ai personi I skandaleve apo skenave dashurie. I dashuruar në vajzën e ëndrrave të tij Arianën, Ermali vendosi ti jepte fund beqarisë duke u martuar në vitin 2008 dhe atë bëri një dasëm të madhë që zgjati 3 ditë. Me siguri I do shumë fëmijët pasiqë edhe nuk shkoj shumë kohë dhe Ermali u bë baba I një djali të bukur që e pagëzuan Art dhe më vonë edhe të një princeshe që e quajtën Buna. Por dashuria për fëmijët siduket nuk përfundon këtu. Në vitin 2013 Ermali u bë baba për herën e tretë dhe sërish I një princeshe të vogël që e mbanë emrin Era.

» Edit Bio »

Submissions by:  MyTryy1  

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  235

  • Find Ermal Fejzullahu on social networks:


More news about Ermal Fejzullahu »
lyrics.al © 2007 - 2017