A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Ermal Fejzullahu - Djal I Kosoves


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  15

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

03/12/2013

2013-12-03T14:57:55

Song from the album:

"Fantazi"

Song from the album:

"O Jetë O Jetë 1"


S'po ma nin se qka po thuhet
xhelozojn kjo po kuptohet.
Kur na shohin krejt tranohen
pse po t'du un ty.
Hajde mos ta nin oj zemer
ty dashni te therras me emer.
Se me fjal nuk thahet deti
un kam lind per ty.

Ref 2x:
Po shkelqen si floku i bores
do te mbaj n'pellemb te dores.
Un jam djali i kosoves
qe ta don at sy.

Kur je ti shkelqen gjithe vendi
me del zemra krejt prej veni.
Je e embel si sheqeri
je e imja ti.
Hajde mos ta nin oj zemer
ty dashni te therras me emer.
Se me fjal nuk thahet deti
un kam lind per ty.

Ref 4x:
Po shkelqen si floku i bores
do te mbaj n'pellemb te dores.
Un jam djali i kosoves
qe ta don at sy.


Lyrics submited by Vjosa
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018