A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Mamaqi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  169
  • Origin:
  •  
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Ermal Mamaqi is a very famous singer of Pop music. Si aktor u prezantua per here te pare ne Portokalli. Ndersa muzika mbetet pasioni i tij i pare dhe tashme ka perfunduar studimet per kanto ne Tirane. Shkeputet nga spektakli "Portokalli" por jo nga grupi The Shblsh me te cilet vazhdoi me sukses ne spektaklin qe zhvillohet cdo te Martë ne Vizion Plus "Apartamenti 2XL". Pastaj ai perseri largohet, dhe krijoi emisionin e tij qe titullohej: "6 Ditë pa Ermalin" e cila ka patur shume sukses. dhe transm...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Dreams

(Former member)

Facebook

Profile

Instagram

Account

Youtube

Channel

SoundCloud

Profile

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Kastro Zizo

Flori Mumajesi

Bes Kallaku

Alban Skenderaj

Ermal Meta

Vedat Ademi

Korab Shaqiri

Hekuran Krasniqi

Blero

Adrian Gaxha


Tags: Ermal Mamaqi

Ermal Mamaqi in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018