A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Mamaqi

Tags: Ermal Mamaqi

Residence:        Age: 35   Zodiac sign: Dashi  
Ermal Mamaqi is a very famous singer in pop music. Si aktor u prezantua per here te pare ne Portokalli. Ndersa muzika mbetet pasioni i tij i pare dhe tashme ka perfunduar studimet per kanto ne Tirane. Shkeputet nga spektakli "Portokalli" por jo nga grupi The Shblsh me te cilet vazhdoi me sukses ne spektaklin qe zhvillohet cdo te Martë ne Vizion Plus "Apartamenti 2XL". Pastaj ai perseri largohet, dhe krijoi emisionin e tij qe titullohej: "6 Ditë pa Ermalin" e cila ka patur shume sukses. dhe transm...

>> Full biography >>


  • Find Ermal Mamaqi on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  154

Ermal Mamaqi in e-Cards:

Add an e-Card




lyrics.al © 2007 - 2018