A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Mamaqi
Residence:  
Age: 35
Birthday: 21 March 1982
Zodiac sign: Dashi

Music genres: Pop

Ermal Mamaqi is a very famous singer. Si aktor u prezantua per here te pare ne Portokalli. Ndersa muzika mbetet pasioni i tij i pare dhe tashme ka perfunduar studimet per kanto ne Tirane.
Shkeputet nga spektakli "Portokalli" por jo nga grupi The Shblsh me te cilet vazhdoi me sukses ne spektaklin qe zhvillohet cdo te Martë ne Vizion Plus "Apartamenti 2XL". Pastaj ai perseri largohet, dhe krijoi emisionin e tij qe titullohej: "6 Ditë pa Ermalin" e cila ka patur shume sukses. dhe transmetohej çdo të Shtunë në T' HD ne Digitalb. Dhe në Shtator të 2016, ai beri nje kontrate te re me Televizionin Klan dhe krijoi emisionin "Xing me Ermalin" dhe që akoma fillon te transmetohet çdo te Shtunë.
Sot ai eshte i martuar me ish drejtuesen e spektaklit "Portokalli" Amin (Amarda Toska) me te cilen ai ka dhe një djalë dhe bashke kane hyre dhe ne rrugen e biznesit me firmen "Ami Event" qe merret me organizimin e eventeve të ndryshme, drekave, darkave, dasmave, konferencave, party, zbukurime ambientesh, ndriçim, fustane nusesh dhe Dj. Ne Nëntorin e 2013 ai ka bere nje Film qe titullohet "Femrat" bashke me Enxhi Cuku. Ka krijuar dhe studion e tij "Ermal Mamaqi Production" dhe ka bërë disa kenge.

» Edit Bio »

Submissions by:  MusicMaker    ALDOooo    SeadBaba  

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  152

  • Find Ermal Mamaqi on social networks:


More news about Ermal Mamaqi »
lyrics.al © 2007 - 2017