A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Video Link

Ermal Mamaqi - Lule Velo Partizani


Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  106

27/03/2011

2011-03-27T14:33:42

I le dhent' dole nga stani,
Lule Velo Partizani,
More pushken dole malit,
Lule Velo Partizani.

Po pyet nena cu be djali,
Lule Velo Partizani,
Iu pergjigjen krismat malit,
Lule Velo Partizani.

Neper male,e neper shkrepa,
Ne cdo lufte qe bente CETA,
Ne mes shokesh rritej djali,
Lule Velo Partizani.

Priste nena qe te vije,
Partizan o me lirine,
Dhe ne syte e cdo femije,
Shihte Shqiperine e lire.


Lyrics submited by  etlevae-Cards

U krijua nga Arkid 2018-02-22 17:42:47
Po pyet nena cu be djali,
Lule Velo Partizani,
Iu pergjigjen krismat malit,
Lule Velo Partizani.

Add an e-Card

Fullscreenmore...
lyrics.al © 2007 - 2018