A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermal Meta

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  22
  • Origin:
  • Fier 
  • Residence:
  • Itali 
  • Age:
  • 36
  • Zodiac sign:
  • Dashi ♈
BIOGRAFIA: Ermal Meta is a very famous singer of Pop music. Ai lindi në Fier dhe që prej moshës 13 vjeçare jeton në Bari, Itali me familjen e tij. Karrierën e tij e nisi si kitarist i grupit Ameba 4. Grupi konkurroi në kategorinë e të rinjve në Sanremo të vitit 2006 me këngën “Rido… forse mi sbaglio”. Në vitin 2009, Meta formoi një tjetër grup, La Fame di Camilla, me të cilët realizoi tre albume. Në 2010, ai mori pjesë përsëri në Sanremo në kategorinë e artistëve të rinj. Përveçse këngëtar, ai është dh...

>> Full biography >>


Eurovision

(Contestant)

Facebook

Profile

Twitter

Account

Instagram

Account

Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Flori Mumajesi

Ermal Mamaqi

Bes Kallaku

Alban Skenderaj

Kastro Zizo

Adrian Gaxha

Vedat Ademi

Blero

Shpat Kasapi

Hekuran Krasniqi


Tags: Ermal Meta, La Fame Di Camilla

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018