A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ermira Babaliu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Pogradec 
BIOGRAFIA: Ermira Babaliu is a popular singer of Easy Listening & Korça's Traditional music. Ermira Babaliu ka lindur dhe është rritur në Pogradec. Shkollën e mesme të përgjithshme e kreu në Pogradec. Gjatë viteve të shkollës angazhohet në grupet artistike, por edhe pranë Shtëpisë së Kulturës, ku bie në sy për zërin e saj melodioz e të veçantë e që shumë shpejt u dallua nga këngetarët e tjerë. Aktivizohet pranë Estradës së qytetit, ku merr pjesë në variete të kësaj Estrade, si dhe në turne të ndryshme si brenda ashtu edhe jashtë rrethit....

>> Full biography >>


Youtube

Channel

Add Official

Social Accounts

Rikthim (Vol. 5) (2003)

Mall (Kenge Dasme) (2003)

Pres ... (2002)

Kur Ti Me Mungon (2001)

Ermira Babaliu Dhe Sazet E Korces (1993)

Ermira Babaliu (1992)


» Add A Song »

Dua
Dashuri Siberiane
Beje Dru Ne Percellime
Destinacion
Silent Night & Jingle Bells


Related Artists:

Olsa Pema

Majlinda Dada

Enrika Derza

Paro

Rilinda Velaj

Greta Berati

Kozeta Shabani

Persa

Kieda Budini

Feride Kurti


Tags: Ermira Babaliu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018