A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ervin Bushati

Tags: Ervin Bushati, Grupi Mister, Shkodra

Origin: Tiranë    Residence:        Age: 41   Zodiac sign: Binjaket  
Ervin Bushati is a popular singer of Pop, Modern Traditional music. Eshte ngjitur ne skene qe ne moshe te vogel. Ka studiuar per Kanto ne Lice dhe ka marre pjese ne Festivalet e RTSH-se qe ne moshen 17-vjecare. Qe atehere nuk eshte ndalur kurre. Ervin Bushati ne adoleshence dhe nje pjese te mire te rinise se tij eshte identifikuar si lideri i grupit MISTER, kenget e te cileve u bene dhe vazhdojne te mbesin hite per cdo brez. “Kam nostalgji per ate kohe, kam nostalgji, sepse grupi MISTER ka lene gjurme ne muziken ...

>> Full biography >>


  • Find Ervin Bushati on social networks:
Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  18

Vec Per Ty (2012)

Me Ty (2006)

Provokon (2003)

Kam Mall... (2002)


» Add A Song »


Lidhe Qenin
Fort Per Ty Nuk Po Ma Ndie
Rakia
Do Mar Ciften Do Dal Per Gjah
Vec Per Ty
Kom Me T'ndez
Potpuri Shkodrane
Kolazh Me Kenge Shkodrane

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018