A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ervin Bushati

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  21
  • Origin:
  • Tiranë 
  • Residence:
  • Shqipëri 
  • Age:
  • 42
  • Zodiac sign:
  • Binjaket ♊
BIOGRAFIA: Ervin Bushati is a popular singer of Pop & Modern Traditional music. Eshte ngjitur ne skene qe ne moshe te vogel. Ka studiuar per Kanto ne Lice dhe ka marre pjese ne Festivalet e RTSH-se qe ne moshen 17-vjecare. Qe atehere nuk eshte ndalur kurre. Ervin Bushati ne adoleshence dhe nje pjese te mire te rinise se tij eshte identifikuar si lideri i grupit MISTER, kenget e te cileve u bene dhe vazhdojne te mbesin hite per cdo brez. “Kam nostalgji per ate kohe, kam nostalgji, sepse grupi MISTER ka lene gjurme ne muziken ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

Vec Per Ty (2012)

Me Ty (2006)

Provokon (2003)

Kam Mall... (2002)


» Add A Song »

Lidhe Qenin
Do Mar Ciften Do Dal Per Gjah
Potpuri 2018
Rakia
Fort Per Ty Nuk Po Ma Ndie
Vec Per Ty
Potpuri Shkodrane
Kom Me T'ndez
Kolazh Me Kenge Shkodrane


Related Artists:

Andy Dj

Bledar Sejko

Julian Mustafa

Endri Prifti

Albi Nako

Flamur Cana

Erjon Beci

Elton Deda

Altin Sulku

Selim Paja


Tags: Ervin Bushati, Grupi Mister, Shkodra

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018