A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ervin Hatibi

Choose star rating

Rating:  4.1 / Votes cast:  34
BIOGRAFIA: Ervin Hatibi is a very famous writer and songwriter. Ervin Hatibi (1974-) është një nga poetët e brezit te ri, ose më mirë i brezit rinor të fundkomunizmit. Ismail Kadare ka thene se Hatibi është vazhdimesia dhe e ardhmja e poezise moderne shqiptare, pra nje talent qe e ka treguar veten qe kur ishte vec 15 vjec. Ervin Hatibi ka shkruar shume poezi te "modeleve" te ndyshme, pra mund te gjejme nje potpuri stilesh ne poezine e tij. Dallohet për origjinalitet dhe perdorjen e mrekullueshme te gjuhes shq...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Gjon Buzuku

Pjetër Bogdani

Xhevahir Spahiu

Bardhyl Londo

Odhise K. Grillo

Pashko Vasa

Vorea Ujko

Azem Shkreli

Faik Konica

Fan Noli


Tags: Ervin Hatibi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018