A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Top 200

Erza Muqoli - Duaje Atdheun Tend


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  210

15/02/2015

2015-02-15T16:23:56O ska ma mir se ne Prishtine
sa her un jam ktu
sdu mu kthy , sdu mu kthy
O ska ma mir se ne Drenice
Hajde zemer zemer zemer

Edhe pse jetoj ne mergim
Zemra dhe qan per vendin tim
Edhe pse une jam nente vjecar
Per vendlindjen e babit malli me ka marre

Ti do te lind ne vendin tend
Aty ku babi yt shtatin ka thon
Vendi yt o vend o dashuri
Aty ku shpirtat pushojne nqetesi

Te paret tane na kane lane amanet
Ne mergim mos me u tret x2

Duaje atdheun tend
Kudo qe te shkon te burrerosh
Do ta dua vendlindjen e babit tim
Edhe pse linda larg atje diku ne mergim x2

Xhamadani vija vija,
Eshte Kosova o eshte Shqipnia
Rreh si zemer ciftelia
Oh sa e madhe eshte Shqipnia x2

lyrics.al © 2007 - 2018