A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Esad Mekuli

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  9
(1916-1993)  
  • Origin:
  • Plavë 
BIOGRAFIA: Esad Mekuli is a very famous writer. Ai lindi në Plavë, më 17 dhjetor 1916 dhe vdiq në Prishtinë më 1993. Familja e tij në Plavë kishte ardhë nga Nokshiqi. Babi i Esad Mekulit, edhepse ishte hoxhë, fëmijët e tij i orientoi në shkollim jofetar. Esad Mekuli, shkollën fillore e kreu në Plavë, në gjuhën serbe. Shkollimin e mesëm-gjimnazin e filloi në Pejë, për ta vazhduar pastaj në Prizren e Sarajevë, ndërsa e përfundoi në Pejë në vitin 1936. Menjëherë pas kryerjes së shkollimit të mesë...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Azem Shkreli

Ali Podrimja

Francesko Petrarka

Gjon Buzuku

Arben Duka

Vorea Ujko

Ervin Hatibi

Mitrush Kuteli

Faik Konica

Pashko Vasa


Tags: Esad Mekuli, Esat Mekuli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018