A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  2
  • Origin:
  • Prishtinë 
  • Residence:
  • Suedi 
  • Age:
  • 37
  • Zodiac sign:
  • Shigjetari ♐
BIOGRAFIA: F-Kay is a popular singer of Hip-Hop music. Fatmir Krasniqi aka F-Kay shprëngulet ne Suedi ne vitin 1992 kur ai ka qene 11 vjec. F-Kay jeton ne Hasselhölm 90 km ngat Mälmös. Hobi i F-Kay ishte me shkruajt teskte. Ne vitin 1997 F-Kay vendos për te filluar repin e në të njëjtin vit ai regjistroi këngën e tij të parë në anglisht. Si koha shkoi F-Kay mori për të futur Bleron dhe vellain e Bleros Burimin, dhe filloi një grup i quajtur 'Emigria'. Ata morën për të futur Damir Jahic "Çekiç": in e ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Mr.Safet

Memli Krasniqi

Don Pizhi

Mc Qoppa

Prince Double H

Presioni

Big Wolf

Izi

Monny

Agon Amiga


Tags: F-Kay, F-K, F-Key, F Kay, F Key

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018