A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fahredin Shehu

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  10
  • Origin:
  • Rahovec 
  • Age:
  • 46
BIOGRAFIA: Fahredin Shehu is a popular writer. Fahredin Shehu është shkrimtar shqiptar. Studimet universitare i kryen ne Universitetin e Prishtinës, Studime Orientale. Aktivisht mirret me kaligrafi duke zbuluar teknika dhe mediume te reja për këtë lloj specifik të artit vizuel. Jeton dhe punon ne Prishtine Studiues i trashigimise shpirterore boterore. Shkruan edhe veshtrime estetike per artin vizuel Krijimtaria NUN- përmbledhje me poezi mistike, 1996 botim autori, SHUMËSI E PADUKSH...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Gentinikqi

Gani Xhafolli

Azem Deliu

Rrahman Dedaj

Adem Zaplluzha

Shefik Arifi

Vehbi Kikaj

Perparim Blakaj

Mark Krasniqi

Argjend Hasani


Tags: Fahredin Shehu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018