A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Ti U Lodhe...

Syte dorezuan driten
perse me bere yllesore kot
yjet rrojne gjate
me foli ngrohte nje lot...

Vargu humbi rrugen
territ te zemerimit prej deti
nje sh...pirti im
dallgeve te humbjes treti...

perse me bere te paren grua
te dashurise tende
perse e kafshove mollen e pjekur
o dhembje...

Ti u lodhe
vjeshta hidheroi frutet
nxiu gjethet
dimri
ne heshtje debore ngjethet!!!

- poem written by Fatbardha Xhani


Not Yet Rated


Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018