A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatime Sokoli

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  63
(1948-1987)  
  • Origin:
  • Dragobi 
BIOGRAFIA: Fatime Sokoli is a popular singer of Rhapsodic Traditional & Northern Albania Traditional music. Këngëtarja e mirënjohur në Shqipëri, veçmas në Kosovë, Fatime Sokoli, lindi në fshatin Dragobi të Tropojës, më 18 qershor të vitit 1948. Ajo lindi në Termopilen e Bajram Currit, atje ku heroizmi shqiptar kishte shënuar faqe të ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Pushka dhe kënga ishin fort të lidhura njëra me tjetrën dhe nuk bënin dot njëra pa tjetrën. Pushka printe, hapte shtigje, kënga përcillte trimërinë nga brezi në brez, ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Greta Zani

Greta Berati

Jolanda Puci

Violeta Zefi

Rilinda Velaj

Denisa Gjezo

Xhesika Pengili

Elda Shabani (Madonna Shqiptare)

Aferdita Zonja

Lola Pink


Tags: Fatime Sokoli

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018