A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatime Sokoli

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  57
(1948-1987)  
  • Origin:
  • Dragobi 
BIOGRAFIA: Fatime Sokoli is a popular singer of Rhapsodic Traditional & Northern Albania Traditional music. Këngëtarja e mirënjohur në Shqipëri, veçmas në Kosovë, Fatime Sokoli, lindi në fshatin Dragobi të Tropojës, më 18 qershor të vitit 1948. Ajo lindi në Termopilen e Bajram Currit, atje ku heroizmi shqiptar kishte shënuar faqe të ndritshme të qëndresës shekullore kundër pushtuesve. Pushka dhe kënga ishin fort të lidhura njëra me tjetrën dhe nuk bënin dot njëra pa tjetrën. Pushka printe, hapte shtigje, kënga përcillte trimërinë nga brezi në brez, ...

>> Full biography >>


Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Elia

Diana Ruci

Valbona Gjezo

Inis Neziri

Valbona Halili

Erisa Ahmetaj

Enxhi Nini

Sheila Haxhiraj

Adelajda Xhamani

Elsida Sinaj (Eli)


Tags: Fatime Sokoli

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018