A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatma Zyberi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  20
  • Origin:
  •  
BIOGRAFIA: Fatma Zyberi is a popular singer of Central Albania Traditional music. Në Dhjetor 1975, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 14-të në RTSH me këngën "Të Më Rritesh Bujkesh". Në Dhjetor 1978, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Grurë Dhe Këngë". Në Dhjetor 1978, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 17-të në RTSH me këngën "Traktori Yne". Në Dhjetor 1980, Fatma Zyberi merr pjesë në Festivali i 19-të në RTSH me këngën "Lule Molle, Lule Ftua"....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Greta Zani

Greta Berati

Valbona Halili

Ledi Shengjergji

Valbona Mema

Eglantina Toska

Donika Tufa

Hafsa Zyberi

Enxhi Vlashi

Natasha Qemalja


Tags: Fatma Zyberi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018