A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Bajra

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  31
BIOGRAFIA: Fatmir Bajra is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Fatmir Bajra, është një emër i ri në muzikën rapsodike shqiptare, i cili është afirmuar po kështu pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke i kënduar trimave e trimëreshave, që dhanë gjakun e tyre të pastër për liri, pa e anashkaluar traditën e begatshme muzikore të Drenicës dhe muzikës rapsodike shqiptare, në përgjithësi. Fatmir Bajra ka sjellë në muzikën rapsodike shqiptare elementin unifikues duke tejkaluar shumë lehtë krahinarizmin, ...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Ismet Demaj

Bashkim Syla

Isa Veliu

Rifat Draga

Asip Xhambazi

Sefë Mleqani

Agim Baftjari

Daut Zenku

Çun Lajçi

Mhill Çuni


Tags: Fatmir Bajra

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018