A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Bajra

Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  30
BIOGRAFIA: Fatmir Bajra is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Fatmir Bajra, është një emër i ri në muzikën rapsodike shqiptare, i cili është afirmuar po kështu pas luftës së Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, duke i kënduar trimave e trimëreshave, që dhanë gjakun e tyre të pastër për liri, pa e anashkaluar traditën e begatshme muzikore të Drenicës dhe muzikës rapsodike shqiptare, në përgjithësi. Fatmir Bajra ka sjellë në muzikën rapsodike shqiptare elementin unifikues duke tejkaluar shumë lehtë krahinarizmin, ...

>> Full biography >>


Comments

(0)

Add Official

Social Accounts


Related Artists:

Paulin Pervathi

Asip Xhambazi

Gëzim Ahmetaj

Sulejman Memishi

Dervish Dervishi

Bashkim Syla

Agim Baftjari

Ismet Demaj

Besim Avdyli

Isa Veliu


Tags: Fatmir Bajra

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018