A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Çitaku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Podujevé 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fatmir Çitaku is a writer. Jetoj e veproj ne Prishtine. Me shkrime merrem qe nga viti '74 e tutje. Prozen e poezine e pare e kam botuar ne Rreze Llapi (Proza me titullin "Bie Debora" dhe poezine "Axha Lah Doli Per Xhah") dhe disa poezi dhe vjersha qe ishin te dedikuara per Shkollen dhe ecurit e asaj Kohe. Ne veqanti meemi me shkrimet Proz dhe Poezi, xhithenji duke paraqit xhendjen e Kombit dhe ecurin e saj me vite e dekada. Shpresojm se dot jemi Korekt dhe dot mundohemi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Rinor Murati

Astrit Gjocaj

Shkelqim Zeka

Leonard Shala

Xheladin Hamza

Gentinikqi

Bujar Meholli

Martin P Lleshi

Perparim Blakaj

Abdyl Kadolli


Tags: Fatmir Çitaku

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018