A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Çitaku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  3
  • Origin:
  • Podujevé 
  • Residence:
  • Kosovë 
BIOGRAFIA: Fatmir Çitaku is a writer. Jetoj e veproj ne Prishtine. Me shkrime merrem qe nga viti '74 e tutje. Prozen e poezine e pare e kam botuar ne Rreze Llapi (Proza me titullin "Bie Debora" dhe poezine "Axha Lah Doli Per Xhah") dhe disa poezi dhe vjersha qe ishin te dedikuara per Shkollen dhe ecurit e asaj Kohe. Ne veqanti meemi me shkrimet Proz dhe Poezi, xhithenji duke paraqit xhendjen e Kombit dhe ecurin e saj me vite e dekada. Shpresojm se dot jemi Korekt dhe dot mundohemi...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Xheladin Hamza

Shkelqim Zeka

Astrit Gjocaj

Leonard Shala

Endrit Mehmeti

Gentinikqi

Perparim Blakaj

Martin P Lleshi

Abdyl Kadolli

Bujar Meholli


Tags: Fatmir Çitaku

Fatmir Çitaku in e-Cards:

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies. Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018