A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmir Terziu

Choose star rating

Rating:  4.7 / Votes cast:  24
  • Origin:
  • Elbasan 
  • Age:
  • 54
BIOGRAFIA: Fatmir Terziu is a popular writer. Fatmir Terziu është një shkrimtar shqiptar. Pas mbarimit të shkollës së mesme të përgjithshme "Dhaskal Todhri", studioi për gjuhë dhe letërsi shqipe. Ka punuar mësues dhe më vonë drejtor shkolle në disa shkolla të Shqipërisë. Ka publikuar shkrime në gjithë shtypin shqiptar dhe ka qenë gazetar i gazetës "RD", kryeredaktor i gazetës së pavarur "Fjala e Lirë" dhe Drejtor i Televizionit "Dardan". Në vazhdim të edukimit të tij të mëtejshëm ka st...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social Accounts

» Add A Poem »Related Artists:

Mihal Gjergji

Odise Gremo

Ferdinand Laholli

Ardi Omeri

Brahim Avdyli

Liri Loshi

Xhenc Bezhi

Sahit Shala

Xhevahir Cirongu

Jorgo Telo


Tags: Fatmir Terziu

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018