A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmira Breçani

Choose star rating

Rating:  4.3 / Votes cast:  131
  • Origin:
  • Markaj (Tropoje) 
  • Age:
  • 57
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Fatmira Breçani is a popular singer of Folk Traditional music. Eshte mbese Puke nga ana e nenes dhe bije Tropoje nga ana e babait. Kendon qe nga vitet e '70 dhe qe aterere jo vetem ka lancuar por edhe ka edituar shume kenge qe konsiderohen pasuri culturore e vendit. Fatmira eshte shquar gjithmone per zerin e saj te vecante dhe e ka ngritur ne nje nivel tjeter pritshmerite per kengen patriotike dhe popullore. Si nxenese e Fatime Sokolit, thuhet qe ajo e ka trashegim kengen Tropojane nga mesuesja e saj, ish-ke...

>> Full biography >>


Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

E Vogla E Nanes

Dasme E Madhe

Lulja E Bjeshkës

Moj E Mira Vetullholle

Kërcimtarja


» Add A Song »

Dashuri E Permallim
Xinxilushe
Vllaun Sot Martojme
Të Kërkova Cep E Në Cep
E Vogla E Nanes
Hidhe Vallen
Hajt Bre Nane Mi Qite Ment
Kur Me Rri Karshi
Hirushja
Hajde Ne Bahçe


Related Artists:

Liri Rasha

Alida Hisku

Violeta Zefi

Mimoza Ahmeti

Zana

Teuta Thaqi

Arilda Hoxha

Ajsel

Xhane

Fjolla Shala


Tags: Fatmire Breçani, Fatmire Breqani, Fatmira Breçani, Fatmire Brecani,, Fatmira Brecani

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018