A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmira Breçani

Choose star rating

Rating:  4.4 / Votes cast:  147
  • Origin:
  • Markaj (Tropoje) 
  • Age:
  • 58
  • Zodiac sign:
  • Demi ♉
BIOGRAFIA: Fatmira Breçani is a popular singer of Folk Traditional music. Eshte mbese Puke nga ana e nenes dhe bije Tropoje nga ana e babait. Kendon qe nga vitet e '70 dhe qe aterere jo vetem ka lancuar por edhe ka edituar shume kenge qe konsiderohen pasuri culturore e vendit. Fatmira eshte shquar gjithmone per zerin e saj te vecante dhe e ka ngritur ne nje nivel tjeter pritshmerite per kengen patriotike dhe popullore. Si nxenese e Fatime Sokolit, thuhet qe ajo e ka trashegim kengen Tropojane nga mesuesja e saj, ish-ke...

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Instagram

Account

Add Official

Social Accounts

E Vogla E Nanes

Dasme E Madhe

Lulja E Bjeshkës

Moj E Mira Vetullholle

Kërcimtarja


» Add A Song »

Xinxilushe
Vllaun Sot Martojme
Hajt Bre Nane Mi Qite Ment
Mindili I Bardhe
Dashuri E Permallim
Hajde Ne Bahçe
Mos Ma Shaj Barbar Lahuten
Kur Me Rri Karshi
Ku Po Shkon Me Drapen N'dore
Çikat Hedhin Valle


Related Artists:

Liri Rasha

Violeta Zefi

Alida Hisku

Mimoza Ahmeti

Agnesa Drenovci

Albana Qato

Irsa Qosja

Bleranda Qitaku

Diellza Dobroshi

Emineta Fallari Minushi


Tags: Fatmire Breçani, Fatmire Breqani, Fatmira Breçani, Fatmire Brecani,, Fatmira Brecani

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018