A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatmire Duraku

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  9
BIOGRAFIA: Fatmire Duraku is a popular writer. Autorja tashmë me përvojë, Fatmire Duraku shkruan poezi e prozë për të rritur dhe për fëmijë. Deri më tash ka botuar tri romane, pesë libra me poezi dhe tri libra me tregime për fëmijë. Libri më i ri me poezi për të rritur “Gjaku i trëndafilit” shquhet për nga laramania tematike, motivet e fuqishme dhe vargjet e ndërtuara dhe të kultivuara estetikisht. Ka në këto vargje sensibilitet lirik, porosi ekspresive dhe strukturime të mjeshtërisë poetik...

>> Full biography >>


Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Lume Plaku

Mimoza Bici

Viktoria Xhako

Arsejda Gjyli

Drita Fejza

Lediana Kapaj

Aferdita Beçiri

Anita Hoxha

Makfire Canolli

Alma Papamihali


Tags: Fatmire Duraku

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018