A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Fatos Arapi

Choose star rating

Rating:  4.8 / Votes cast:  42
  • Origin:
  • Vlorë 
  • Age:
  • 95
BIOGRAFIA: Fatos Arapi is a very famous writer and songwriter. Fatos Arapi lindi në qytetin e Vlorës(1923). Po atje ai kreu shkollën e mesme, ndërsa studimet e larta i ndoqi në Bullgari (Sofje) në fakultetin e Matematikës dhe të Ekonomisë. Ka punuar shumë vjet gazetar dhe pedagog në Fakultetin Histori Filologji të Tiranës. Disa herë ka fituar çmime kombëtare e ndërkombëtare për poezi. Vepra e Fatos Arapit është e pasur në llojet e zhanret e ndryshme që ai lëvroi. Përveç poezisë ku ai qëndron në rreshta...

>> Full biography >>


Fans' Comments

(0) 🆕

Add Official

Social AccountsRelated Artists:

Odhise K. Grillo

Gjergj Fishta

Ndre Mjeda

Lasgush Poradeci

Faik Konica

Pashko Vasa

Bardhyl Londo

Xhevahir Spahiu

Fan Noli

Petro Marko


Tags: Fatos Arapi

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018