A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Ferdinand Deda

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  6
(1941-2003)  
  • Origin:
  • Peqin 
BIOGRAFIA: Ferdinand Deda is a very famous songwriter. Ferdinant Deda lindi në Peqin. Pasi mbaroi liceun artistik në Tiranë në vitin 1960 studioi në konservatorin e muzikës së Pragës për dirigjim. Pas një viti detyrohet të ndërpresë studimet dhe t'i vazhdojë në 1962 në konservatorin e Tiranës. Që kur ishte student udhëhiqte orkestrën e RTSH dhe pas studimeve u emërua në këtë orkestër. Në vitet 1991-1992 u specializua në Itali. Prej viti 1964 ka realizuar mbi 300 koncerte brenda dhe jashtë vendit si ...

>> Full biography >>


Elton Deda

(His son)

Add Official

Social Accounts

More Songs

Loading... Please wait
See MoreRelated Artists:

Gent Myftaraj

Enis Mullaj

Palokë Kurti

Kujtim Laro

Nikolla Zoraqi

Jorgo Papingji

Prenk Jakova

Aldo Shllaku

Aleksandër Lalo

Pjetër Gaci


Tags: Ferdinand Deda

Add an e-Card
lyrics.al © 2007 - 2018