A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #
Feriz Krasniqi

Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  12
(1927-1999)  
  • Origin:
  • Llashkadrenoc 
BIOGRAFIA: Feriz Krasniqi is a popular singer of Rhapsodic Traditional music. Feriz Krasniqi ka lindur më 1927 ne Llashkadrenoc kurse ka vdekur ne Maj 1999 në malet e Damanekut në mungesë te përkujdesjes shëndetësore dhe ushqimit....

>> Full biography >>


Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

Add Official

Social Accounts

Kenge Dasmash 1

Kenge Dasmash 3

Kenge Dasmash 2


» Add A Song »

N'fushe T'kosoves Lidhet Jezeri
Haxhi Zeka
Na Po I Lutem Zotit Madh
N'agim Heret Kur U Qova


Related Artists:

Ibish Broja

Beqir Gashi

Enver Batllava

Halil Cërvadiku

Kadri Duraku

Isuf Berisha

Behxhet Korpuzi

Vesel Berisha Skroma

Osman Sefa

Shkëlzen Morina


Tags: Feriz Krasniqi

Add an e-Card
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
lyrics.al © 2007 - 2018